Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kovárna, tavírna

28. 3. 2015

Na mapě dané oblasti najdete nový objekt Kovárnu

Kovárna má dvě záložky a umožňuje dvě funkce

  • Kovat a vytvářet předměty
  • Roztavit a rozebrat předměty1 / nejprve se musíte naučit vykovat příslušný předmět a k tomu potřebujete svitek
Svitky (v němčině Schriftrolle) lze získat několika způsoby

  • z výprav
  • na tržišti
  • roztavením předmětuK naučení předmětu je nutné svitek přetáhnout na svou postavu, jako když si na sebe dáváte spotřební (jídlo, lahvičky atd). Každý svitek lze využít jen jednou, tedy naučíte se jej a on zmizí.

Po naučení receptu jste schopni vytvářet předpony a přípony vybavení.

2/ K vykování, tedy výrobě nového předmětu je nutné získat surovinyopět je najdete na

  • výpravě
  • na tržišti
  • při roztavení předmětu3 / Kovárna

Máte-li všechny suroviny a máte-li naučen svitek, směle do kovárnyZde si můžete vytvořit až 6 objektů současně. Jednoduše si vyberte předponu, příponu a objekt (zbraň, helma atd.)
Na pravé straně, ve vašem inventáři, uvidíte název objektu, který se chystáte stavět jeho vizuální (tooltip zatím nefunguje) s šancí na úspěch a šancí, že předmět získá duševní pouto a dále, které suroviny jsou potřebné k výrobě. Na levé straně máte množství zlata nebo rubínů, které budete muset zaplatit za pronájem kovárny.
Vyberte si způsob platby a klikněte na tlačítko. Po schválení budete muset předat suroviny, které je nutné mít u sebe, je možné přesunutí surovin udělat několikrát za sebou (takže neskladujte příliš mnoho zdrojů ve vašem inventáři ).
Kovárnu lze v průběhu výroby zrušit (abbrechen v němčině), ale vezměte prosím na vědomí, že jakmile jste potvrdili částku potřebnou k pronájmu kovárny, nebude Vám vrácena zpět.
Poté, co jste přetáhli všechny potřebné zdroje (můžete sledovat množství surovin na pravé straně), lze spustit kování vybraného objektu.
Bude to nějakou dobu trvat, musíte jen počkat.
Po dokončení najdete objekt na stejném místě, které jste použili ke spuštění kovárny. Stačí přetáhnout do vašeho inventáře (berte na vědomí, že je v současné době s tím problém a budete muset přesunout objekt do inventáře, než budete moci kovat další).


4 / Slévárna / Tavící pec

Víte, jak vytvořit předmět, nyní si prozradíme jak získat suroviny a zdroje pro výrobu. Na další kartě u Kovárny najdete tavící pec (Schmelze v němčině).
Zde si můžete nechat roztavit hned 6 věcí najednou.
Jednoduše přetáhněte předmět a zaplaťte poplatek za pronájem tavící pece a začne se proces tavení. V pravé části uvidíte, jaké suroviny získáte a v jakém množství (generují se náhodně, maximálně lze získat 50%)

 

Kde mohu získat zdroje?

Nyní lze najít zdroje pro výrobu vybavení na výpravách, nebo roztavením předmětů v tavírně.

Kde mohu získat svitky, mohu využít i gildovní recept?

Pro výrobu předmětů v kovárně je zapotřebí se naučit jak se co dělá. Tyto recepty na výrobu se ve hře nazývají svitky a s gildovními recepty nejsou nijak spojeny. Gildovní recepty lze jako dosud využívat jen v gildovní knihovně.
Svitky lze získat na výpravě.
Čas od času můžeme spustit event, kde bude možné získat svitky v aukcích.

Získáme navíc inventář pro zdroje? Už máme problémy při skladování, 1000 nových zdrojů a není kam je dát.

Ne, nebude žádný nový inventář. Pokud si zvolíte vybavení, které chcete vyrobit, je možné si do kovárny ukládat suroviny pro jeho výrobu do příslušného slotu.

Zabil jsem krysu a žádné zdroje jsem nezískal, není to chyba?

Není. Zdroje není možné získat v první oblasti - Temnoles, lze je získat až v Pirátském přístavišti.

Je to v pořádku, že jsem získal recept malého levelu, když už mám vysoký level účtu?

Ano, level svitku se váže k suffixu či prefixu, stejně jako u všeho vybavení.

Mění se šance ke kování s levelem surovin?

Ne, ale % úspěšnosti se zvýší, pokud mají suroviny level blízký předmětu, který se chystáte vyrobit.

Má význam kvalita předmětu, který dám roztavit? (zelená, modrá ...)

Ano, zvýší se šance na kvalitnější zdroje. Roztavíte-li modrý předmět, máte větší šanci získat suroviny modré kvality.

Je nějak využitá kvalita svitku, surovin atd?

Ano, čím kvalitnější zdroje použijete, tím máte větší šanci na ukování lepšího předmětu (lepší kvality - modré, fialové atd).

Existuje nějaký důvod k tavení věci nízké úrovně? Například já jsem úroveň 100+ a všechny mé předměty se pohybují kolem úrovně 106 - 115, takže je pro mě výhodné tavit věci řekněme na úrovni 100?

Ano, řiďte se lépe seznamem surovin potřebným pro výrobu předmětu. Pokud to tavením z daného předmětu získáte, tak to roztavte, pokud ne, nemá smysl se tím zabývat. Level surovin není pro výrobu v kovárně tak důležitý, vzhledem k tomu, že suroviny, které se dají získat (viz informační panel v tavírně) je vázán na pre a sufix předmětu.

Opravdu je nutné mít všechny zdroje neustále v inventáři? Již nyní mám několik stránek plných surovin a neustále je přesouvat mi příjde obtěžující, kor pokud hraji na mobilu.

Tento problém byl již předán a některá řešení jsou studována. Budoucnost nám ukáže. GF Myšlenka tavení / kovárna je, že hráči by mělisbírat jen suroviny, které potřebují, neponechávat si vše co najdou. To je také důvod, proč je nové tlačítko v inventáři prodat všechny položky => toto tlačítko by mohlo být použito i v případě, že chceme všechny zdroje v inventáři ponechat.

Jak se dá zvolit úroveň vykovaného předmětu?

Level předmětu je vždy: level suffix + level prefix + základní level položky
příklad: Antonius kladivo bude mít vždy úroveň 98: Antonius je lvl 92 a kladivo je lvl 6

Pokud dám roztavit předmět co jsem sám vyrobil, ztrácí suroviny takto získané svou kvalitu?

Získáte stejnou šanci na získání surovin, jako u ostatních předmětů. Nedostanete ale všechny suroviny, které jste do výroby vložili, ale jen ty, které vygeneruje počítač podle názvu předmětu.